Okolí a zábava nedaleko od ubytování

Přímo na zahradě penzionu naleznete zábavu pro celou svoji rodinu. V blízkém okolí je bohatá síť turistických stezek i cyklotras. Nedaleko ubytování je také možnost rybaření a vyjížďky na koních.

 

Jičínsko, Hořice, Dvůr Králové a další krásná okolní města

Penzion u Kňourků se nachází v malebné vesnici Vidoň, která leží v srdci Podkrkonoší a nachází se nedaleko krásných měst. Přímo v obci je restaurace, autobusová zastávka a do lesa na procházku je to 10 minut chůze. Nejbližší obchod je 3 km od penzionu v obci Miletín.

 

Hořice leží 7 km jižně a naleznete v nich nejen tradiční hořické trubičky, ale také saunu, krytý bazén, fitnesscentrum, bowling, squash, kino a spoustu dobrých restaurací. Necelých 5 km leží Lázně Bělohrad, které nabízejí wellness programy a minigolf.  Miletín je vzdálen 3 km a nachází se v něm krásné koupaliště s občerstvením, rodinný domek K. J. Erbena a  lahůdkou jsou vyhlášené Erbenovy miletínské modlitbičky. Do oblíbené zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem je to 15 km a do města Hradce Králové, které nabízí spoustu kulturních zážitků, dorazíte autem do půl hodiny. V blízkosti Dvora Králové stojí za podívanou také přehrada Les Království. Za stejný čas z penzionu dorazíte také do Jičína - města pohádek a z něj už je to jenom kousek do Českého ráje, který je známý pro spoustu přírodních i historických památek.

Tipy pro výlety do okolí

Ze zajímavých lokalit a pamětihodností doporučujeme především Zoo Dvůr Králové, Prachovské skály, zámek Hrádek u Nechanic, zámek Dětěnice, hrad Pecku, hospital KuksKlenotnici či prohlídku v Novopackém pivovaru. Blízko se také nachází vodní přehrada Les Království a rozlehlý park Bažantnice. Milovníci kamenné krásy jistě ocení prohlídku sochařského parku v Hořicích včetně všech soch a kamenného portálu na vrcholu Gothardu.

 

Lyžování a zábava v zimě

Penzion u Kňourků je také příjemným místem pro zimní odpočinek. Nedaleko ubytování se nachází několik sjezdovek a lyžařských středisek. Mezi oblíbené patří především Zvičina, PeckaSeverka - Dolní Brusnice a Karas - Mezihoří. Krajina je také oblíbená pro běžkaře. Pokud se budete chtít v zimě zahřát, můžete využít královéhradecké wellness studio Flošna či saunu a bazén v Hořicích.

 

Máte nějaké otázky? Chcete rezervovat termín ubytování? Neváhejte nás kontaktovat!